Hubsan H501 S Advanced drón – Világítótorony a sötétségben

1_17.jpg

A Hubsan H501 S kapcsán ugrott be egy érdekes gondolat, annak ellenére, hogy már írtam régebben a gépről. Azt hiszem olyan másfél-két éve jelent meg, de még mindig csontra ugyanannyi az ára – egy-két minimális változást leszámítva -, mint amikor megjelent vagy csak nagyon minimálisan csökkent. Ez azért érdekes, mert még a DJI drónoknak is viszonylag szignifikánsan esik az árúk ennyi idő alatt, szóval érdemes egy kicsit a jelenséggel foglalkozni.

 

Mitől jó a Hubsan H501 S Advanced

Mivel már írtam a drónról, nem ereszteném újra bő lére a dolgot, itt mindenki el tudja olvasni, akit érdekel. Ami sokkal érdekesebb, az a termék kiegyensúlyozottsága, és hogy miért szereti a piac ennyire. Alapvetően azt mondhatjuk, hogy a Hubsannak eléggé bejött üzletileg a modell, annak ellenére, hogy nem ez, hanem a H109S a csúcsgépük, csak az már veszélyesen a Xiaomi Mi Drone és a DJI Phantom 3 SE vadászterületére tévedt, meg is harapták a vetélytársak.

2_2_1.jpg

A Hubsan H501 S tulajdonképpen mindent jól csinál, nincs igazi gyenge pontja. A számtalan elektronikus funkció, a remek minőség, a közepes, hordozásra még éppen alkalmas méret, az 1000 méter fölötti hatótáv – legalábbis az Advanced verzió esetében, amit én vennék - mind olyasmi, amit a fogyasztók nagyon szeretnek. Ráadásul nem okos akkumulátoros, tehát olcsón lehet hozzá kapni új telepeket és elrepül durván 15 percet. Az sem mellékes, hogy teljeskörű telemetria adatokat kapunk vissza, sebesség, magasság, töltöttség, távolság, plusz, ami most nem jut eszembe, és ez igencsak megnöveli a gép használhatóságát és az élvezeti értékét.

3_13.jpg

Ha már mindenképpen meg kellene nevezni gyenge pontokat, akkor kettőt tudnék említeni, az egyik a nem gimballal stabilizált kamera, de ezt senki más sem tudja ebben a 2-300 dolláros kategóriában, egyszerűen nincs olyan modell, ami ennyiért 1080p kamerát és elektromotoros stabilizátort is adna, hiszen a szűk árrésbe nem lehet beleerőszakolni a plusz technikát.

5_8.jpg

A másik, hogy az élőképe nem 5 Ghz-es digitális, hanem 5.8 Ghz-s analóg, amin sokan felhördülnek, hogy mi ez a szovjet TV adás, amit a monitoron látunk. A legtöbben viszont nem gondolnak bele abba, hogy így nem kell duális WiFi sávval rendelkező telefon – ami elég nagy meglepetés volt, mikor az MJX Bugs 2 W-t nem tudtam a régebbi mobilommal életre kelteni – másrészt SOKKAL nagyobb a hatótáv és sokkal jobb a késleltetés, mint a WiFi esetében, amiről például a Hubsan H501 Air esetében megbizonyosodhattunk.

6_6.jpg

Az sem mellékese hogy mivel a szabványos FPV 5.8-as analóg csatorna egyikét használja, ezért bármilyen FPV szemüveggel vagy monitorral rá tudunk állni, vittem így már „utast” magammal, aki nagyon élvezte.

7_3.jpg

Persze van még egy tényező, ami miatt nem nagyon esik az ára, ez pedig a konkurencia igazi hiánya. Ha felfele akarunk lépni, egyből ugrunk vagy 150 dollárt, hiszen a következő lépcsőfok nagyjából a Xiaomi Mi Drone, igaz annak egy stablilizált 4K kamerája van, cserébe méretre sokkal nagyobb. 250 dollár körül viszont nem lehet semmit kapni, csak az MJX Bugs 2W-t, ami sokkal rosszabb, lefele lépve pedig újabb 100 dolláros szakadék következik a kevésbé neves konkurensekig, mint például a JJRC X3 Pro.

8_2.jpg

Ami az árazást illeti, azért valójában mégiscsak csökkent az ár, úgy durván 20.000 forinttal az elmúlt 2 évben. Az egyik az alacsony dollár ár, köszönhetően az amerikai intézkedéseknek, a másik pedig az, hogy most már a sokkal nagyobb hatótávolsággal rendelkező Advanced verzió kerül annyiba, mint régen a standard. Ráadásul a megjelenéskor még nem volt rá EU Express szállítás, sem Európai Uniós raktár, ahonnan gyakorlatilag vám és áfamentesen meg lehet rendelni termékeket, utóbbiból ráadásul gyorsan meg is érkezik, ami azért nem egy utolsó szempont. Szóval, aki 50-60.000 forint körül keres kameraplatformot, az vegyen Hubsan H501 S Advancedet. Aki pedig ezt sokallja, annak ott van a Standard, még 50 dollárral olcsóbban.

 A drón innen érhető el:

Ha tetszett a cikk, kérlek tisztelj meg azzal, hogy nyomsz a cikkre egy lájkot Facebookon, így látni fogom, hogy munkám nem hiábavaló. Annak is örülök, ha megosztod, így még több emberhez jutnak el az információk. Előre is köszönöm.

Címkék: cikkek, Cikkek